Як встановити штучну траву для футбольного поля

Футбол це найпопулярніший вид спорту у світі, і ним щороку займається все більше людей. В Україні проживають тисячі людей які грають у цю прекрасну гру на різних рівнях. І вони заслуговують грати на красивій поверхні.

Справжні трав’яні газони страждають від зносу і їм стає особливо важко дотримуватися стандартів, необхідних для змагальних матчів та регулярних тренувань. Ось чому найкращі футбольні клуби світу обрали штучну траву.

Клуби, які встановили штучні поля, отримують велику користь; синтетичне покриття можна використовувати понад 1 500 годин на сезон, у порівнянні з живою травою лише 150 годин.

Укладання штучної трави для спортивних майданчиків можна приблизно поділити на наступні п’ять кроків:

 • Облаштування корита / земляні роботи
 • Дренаж
 • Засипка підоснови з різних фракцій щебеню
 • Влаштування штучного газону
 • Засипка кварцового піску, гумової гранули та розчісування покриття.

Для довговічності спортивного майданчика необхідний якісний фундамент, включаючи роботи з водовідведення. Міцний фундамент гарантує, що футбольне поле не стане нерівним через короткий час.

Укладаючи синтетичну траву, укладчик повинен стежити, щоб надрізи були прямими, а шви приклеєні належним чином. Якщо після певного часу використання виявлено дефект, слід звернутися до інсталятора та попросити провести необхідні ремонтні роботи. Це має бути чітко визначено у вашій гарантії.

Рекомендації щодо влаштування спортивного штучного газону

 • Поверхня для монтажу штучної трави повинна бути рівною, ущільненою та водопроникною;
 • Висота перепадів на 4-метровій рійці не повинна перевищувати 5 мм;
 • При сильних опадах вода повинна безперешкодно й повністю проникати в основу без утворення калюж.

Загальні рекомендації щодо підготовки основи із щебеню та гран-відсіву:

 • Викопати котлован глибиною 30-35 см, що перевищує розміри поля на 0,5-1 метра з кожної сторони;
 • Першим шаром насипати на дно котловану річковий пісок висотою – 5 см;
 • Другим шаром насипати щебінь фракції 20-40 мм висотою – 15 см;
 • Третій шар – щебінь фракції 10-20 мм висотою – 10 см;
 • Четвертий шар – гран-відсів фракції 0,5-5 мм висота – 5-6 см, спланувати й утрамбувати 2-3 рази з проміжним проливом водою.
 • Кожен шар необхідно утрамбувати до щільності не менш ніж 95% (по Проктору) – 7-тонним дорожнім катком або віброплитою з масою не менш ніж 100 кг.

 

Рекомендації щодо склеювання полотен штучного покриття для спортивного поля

 • Необхідно розкачати рулони трави на полі згідно з планом монтажу штучної трави. При монтажі кромки рулонів укладаються один на одного внахлест на 15-30 мм для отримання рівних стиків при підрізуванні трави. В такому стані штучна трава повинна лежати близько доби (не менш 10 годин), це допомагає позбутися від внутрішньої напруги, яке стає результатом тривалого зберігання в рулоні. Після цього потрібно зробити підрізування кожного рулону так, щоб домогтися примикання рулонів стик в стик, використовуючи спеціалізоване обладнання.

 • До склеювання полотен покриття необхідно приступати після підрізування кромок. Це дозволить запобігти деформації через добові зміни температур. Так само потрібно переконатися, що всі розкатані рулони лежать рівно, на поверхні немає горбків і складок, а краї розкатаної трави прилягають один до одного впритул. Для склеювання застосовують поліуретановий клей (двокомпонентний) і спеціальну шовную стрічку. Зазвичай стандартна ширина стрічки 30 см. Клей наноситься шириною 20 – 25 см. Середня витрата складу становить 350-450 г / п.м. Для склеювання слід розгорнути краї полотен і розкачати шовну стрічку так, щоб стик розташовувався по середині стрічки. Клей на стрічку наноситься зубчастим шпателем. Потім краї рулонів штучної трави акуратно опускаються на стрічку і притискаються за допомогою катка.

 

 • Нанесення розмітки
  Розмітка проводитися 2 способами:
  1. Нанесення розмітки поліуретановою фарбою. Даний спосіб більш економічний, але така розмітка буде триматися не більше 3-5 років.
  2. Врізка розмітки яка є такою ж штучну траву, тільки білого кольору. Цей спосіб розмітки більш трудомісткий, але колір, отриманий на фабриці, буде триматися весь термін служби поля. Розмітка наноситься тільки після повної проклейки штучного газону.

Для монтажу розмічальної лінії потрібно вирізати смуги необхідної ширини всередині поля спеціальним різаком, який має подвійне лезо, після цього краї полотен розгорнути, розкачати шовну стрічку, нанести зубчастим шпателем клей на сполучну стрічку, акуратно укласти розмічальну лінію.

 • Засипка піском
  Засипка штучного газону проводиться кварцовим піском фракцією 0,3-0,6 мм виключно в суху погоду. Для засипки використовують спеціальні механізми або підручні пристосування. Потрібно рівномірно розподіляти кварцовий пісок на газоні відповідно до норми витрати піску на 1 кв.м. Кількість піску залежить від висоти ворсу штучної трави. Потім необхідно прочесати газон, щоб пісок зміг осісти всередину штучного покриття.
 • Засипка гумовими гранулами
  Фінішний етап при укладанні штучного газону – це засипання гумовою крихтою. Для цього використовується гумові гранули фракцією 1-3 мм. Після закінчення засипки, повторно розчесати газон для усадки гумових гранул.

Укладання штучної трави слід довіряти професіоналам, які мають постійну практику укладання, і постачальникам матеріалів високої якості. У компанії “Мега-Еліт” Ви можете замовити укладання штучної трави, а також купити супутні матеріали: штучну траву, гумову крихту для підготовки основи, поліуретановий клей.

preloader