Комерційні підлогові покриття для готелей
Підлога для готелю – основна спеціалізація компанії Мега-Еліт. Ми є офіційними дистриб’юторами провідних брендів комерційного ковроліну та інших покриттів для підлоги на території України.
Вибір комерційного покриття для готелей, як і в будь-який інший сфері, залежить від двох основних умов – це зовнішній вигляд і якісні характеристики матеріалу. Разом з тим, існує ряд основних вимог, що пред’являються саме до підлогових покриттів для готелів, так звана готельна специфікація.
Компанії-виробники і дистриб’ютори пропонують покриття для підлоги, керуючись певним технічним завданням і дизайн-концепцією, в яких вказані всі необхідні функціональні і естетичні параметри продукту. В рамках готельної специфікації здійснюється також градація матеріалів в залежності від зірковості готелів, класу номерів, призначення приміщень.
Основні вимоги і градація матеріалів
Як правило, в готелях використовується ковролін (про альтернативні матеріалах ми поговоримо трохи нижче). Очевидно, що підлогове покриття повинне відповідати заданому статусу, іміджу та класу готелю. І тут діють свої закони: виходячи з якісних характеристик матеріалу (технологія виробництва, склад ворсу) здійснюється градація килимових покриттів за категоріями і визначається їх відповідність тієї чи іншої “зірковості” готелю.
Будь-який власник, позиціонуючи себе на ринку, заявляє про рівень свого готелю. Рівень повинен відповідати комфорту і престижу проживання. Однією з умов комфортного проживання, звичайно, є наявність килимового покриття в номерному фонді і коридорах.
Для різних категорій готелів сьогодні на ринку присутній широкий вибір килимових покриттів. У фешенебельних готелях класу “люкс” (5 зірок) застосовують виключно тканні килимові покриття якості Axminster (80% шерсть, 20% поліамід). У готелях середньої категорії (3-4 зірки) застосовують або бюджетні ткані покриття, або тафтингові покриття різної щільності з 100% поліаміду. Вибір покриття може залежати не тільки від зірковості готелю, але і від класу номерів: для оформлення номерів підвищеної комфортності може бути використано більш дороге килимове покриття.
Ворс та щільність ковроліну
Часто і для коридору, і для номерного фонду вибирають більш комфортне покриття з розрізним ворсом, але різної щільності. Одне з основних вимог до покриттів для готелів – це комфорт. Тому, будь то килимова плитка або ковролін, у покриття повинен бути досить високий ворс (в середньому 6-9 мм), бажано розрізний. Петельний ворс є більш зносостійким, однак розрізний ворс є більш комфортним.
Забезпечення комфорту для гостя – основне завдання будь-якого готелю. Покриття з розрізним ворсом випускаються різної щільності для готелів з будь-яким бюджетом. Слід зауважити, що термін служби килимового покриття з низькою щільністю значно коротше будь-якого аналога з більшою щільністю. Однак при підборі покриття далеко не все вирішує щільність ворсу, тим більше, якщо мова йде про килимову плитку.
Щільність – далеко не єдиний показник, який впливає на термін служби покриття. Варто враховувати той факт, що різні виробники використовують різні технології, щоб домогтися високої зносостійкості своїх виробів. Тому твердження “чим вище маса ворсу, тим вище якість” – це вже практично історія.
Пожежна безпека – Вимоги до готельного ковроліну.
З усього переліку вимог на перший план виступає вимога пожежної безпеки. Пожежобезпечним вважається покриття, що має клас пожежної безпеки КМ4 і КМ3 для зальних приміщень (до них відносяться, наприклад, номери, конференц-зали та т. П., І вимога залежить від місткості кожного конкретного приміщення), а на шляхах евакуації – від КМ2 до КМ4 (в залежності від поверховості або висоти будівлі). Незважаючи на жорсткі вимоги нового техрегламенту по пожежної безпеки, в асортименті провідних виробників є сертифіковані продукти, які можуть використовуватися в готельній сфері.
Все частіше власники готелів в Україні підходять до вибору килимового покриття усвідомлено, спираючись на досвід своїх зарубіжних колег. Вибір килимового покриття здійснюється на стадії проектування – архітекторами і дизайнерами, які рекомендують матеріал відповідно до рівня об’єкта і його стилем, подають розрахунок матеріалу. Безперечно, велике значення для престижності готелю має його інтер’єр, дізайнконцепція. Тут варто враховувати формат готелю: бізнес-готель, готель туристичного класу, готель 5 зірок, – у всіх свої стандарти і тренди. Є мережеві і незалежні готелі. Їх концепції оформлення інтер’єрів також різниться. Радує те, що в цілому готелі почали сміливіше підходити до дизайну інтер’єрів і мислити за рамками загальноприйнятих, але по духу застарілих стандартів. Сучасні інтер’єри допускають використання яскравих і несподіваних кольорів, незвичайних оздоблювальних матеріалів.