Технологія укладання лінолеуму

Асортимент лінолеуму в будівельних магазинах просто величезний. І який би ви не вибрали для підлогового покриття, перш за все, потрібно знати технологію його укладання. Тільки в цьому випадку зовнішній вигляд вашого статі буде відрізнятися якістю і естетичністю.Підлоги з лінолеуму зносостійкі, довговічні й гігієнічні. Такі покриття настилають після закінчення оздоблювальних робіт з жорсткою, рівною і сухою основою.

Про те, як правильно постелити лінолеум, і піде мова далі. Технологія укладання лінолеуму на підлогу включає в себе кілька етапів. Почнемо з підготовчого.

 

Підготовчі роботи

Перш ніж приступити безпосередньо до укладання лінолеуму, необхідно підготувати основу  для нього.

Всім відомо, що для більш тонкого матеріалу необхідна практично ідеальна поверхня. Вимоги до неї дуже високі. Обумовлено це тим, що наявні на поверхні підлоги нерівності, по-перше, будуть дуже помітні, а по-друге, значно знизять термін служби виробу. Пов’язано це з тим, що ступінь і час зносу збільшується при наявності дефектів підлоги. Якщо основа підготовлена якісно, то термін служби системи може скласти від 25 до 30 років, а ось у протилежному випадку довговічність цього покриття зменшується мінімум у п’ять разів. І ще один важливий момент — основа повинна бути ретельно просушена.

Найпоширенішим варіантом підстави для подібного елемента є бетонна підлога. Його попередньо піддають грунтовці, яка забезпечить поверхні високу ступінь зчеплення з клейовим або іншим подальшим шаром. Вирівнювання підлоги — окремий етап підготовки підстави. Для цих цілей використовують спеціальний самовирівнюючийся склад. Після такої обробки потрібно дочекатися повного висихання поверхні.

 • при наявності дерев’яної основи під лінолеум здійснюють його покриття за допомогою листів фанери хорошої якості. Товщина фанери повинна бути не менше 5 мм.  Кріплення фанерних листів виконують за допомогою шурупів з кроком 10 см;
 • бувають випадки, коли настил лінолеуму проводять на старий ламінат або паркет;
 • при наявності такої підстави потрібно переконатися в його щільному сполученні з поверхнею підлоги. Потім оцінити якість наявного покриття і там, де не вистачає планок, вставити їх. Ті частини, які розхиталися від довгої експлуатації, потрібно зміцнити, а наявні тріщини та інші дефекти обробити за допомогою шпаклівки.
 • Розкрій і прирізка полотнищ лінолеуму: а — розкрій по довжині, б — прирізка по контуру, — стикування суміжних крайок внахлест, р — прирізка кромок полотнищ, 1 — лінійка, 2 — зігнутий ніж, 3 — частина полотна,яку потрібно відрізати, 4 — різак, 5 — відрізані кромки, 6 — фанерна підкладка.

  Технологія укладання подібного матеріалу на підлогу з кахлю теж передбачає ряд підготовчих робіт. Плитки,які відійшли від  від поверхні підлоги потрібно ретельно закріпити. Всі наявні сліди від штукатурки та інше будівельне сміття видалити. Вирівнювати підлогу потрібно з використанням спеціального складу, призначеного для цих цілей. А після його висихання поверхня обробляється за допомогою наждачного паперу.

  Укладання лінолеуму на старий лінолеум теж можлива. Звичайно, якщо старий лінолеум не має значних пошкоджень. Якщо ж є незначні дефекти, наприклад, тріщини, їх можна усунути за допомогою герметика.

  Укладати новий лінолеум можна тільки після повного висихання обробленої поверхні.

  Технологія укладання своїми руками

  Виконавши всі роботи по підготовці основи, переходимо до ретельного очищення поверхні підлоги від різного сміття: залишків будівельних матеріалів, пилу та інших забруднень. Далі на чисту підлогу потрібно розкласти лінолеум і дати час, щоб він відлежався. Простіше кажучи, випростався і зігрівся.

  Схема укладання лінолеуму

  Зверніть особливу увагу на те, що при придбанні такого матеріалу, як лінолеум в холодну пору року, з процедурою укладання слід почекати. Його настил можна здійснювати відразу ж після доставки додому. Перепади температурних режимів дуже негативно відображаються на цьому матеріалі і при здійсненні негайних маніпуляцій з ним, на ньому можуть з’явитися тріщини та інші дефекти.

  Тепер про те, в якому напрямку необхідно здійснювати настил лінолеуму. Існує цілий ряд рекомендацій з цього питання. Але все ж краще орієнтуватися і на інші фактори, такі як розмір кімнати і ширина лінолеуму, метод кріплення, наявне освітлення та інші.

  В якості прикладу можна навести такий варіант: ви придбали лінолеум з мармуровим малюнком, значить, його настил потрібно здійснювати в перпендикулярному напрямку по відношенню до вікна. Тільки в цьому випадку шви під впливом світла не будуть помітні, і лінолеум придбає монолітний вигляд. А ось лінолеум, що має малюнок, навпаки, укладають уздовж приміщення.

  Щоб виконати розкрій лінолеуму, вам знадобляться ножиці.

Технологія холодної зварювання лінолеуму

Краще якщо це буде інструмент, спеціально призначений для цих цілей і який матиме  в комплекті змінні леза. В цілях розмітки використовують леза, які мають форму трапеції, а для здійснення остаточного різання — гачкоподібні.

Підгонка лінолеуму до стіни виконується вже після основних операцій по розкрою. І ще, для отримання більш рівного краю застосовують такий інструмент, як стінний розмітник.

Якщо ви будете виконувати наступні рекомендації при різанні лінолеуму, то вам, швидше за все, не доведеться турбуватися через зіпсований матеріал. Отже:

 • різання лінолеуму потрібно виконувати, роблячи надрізи невеликої довжини. Пам’ятайте, що виправити що-небудь при допущенні помилки буде неможливо;
 • для того щоб оформити кути внутрішнього характеру, різання лінолеуму виконують тільки по напрямку зверху вниз, а потім підрівнюють;
 • ще один важливий момент: лінолеум не повинен мати щільного контакту зі стіною, так як в цьому випадку покриття буде вигнутим.

2 thoughts on “Технологія укладання лінолеуму

Comments are closed.

preloader